Willa Mänksy – säännöt

Willa Mänksy – säännöt

  1. Willa Mänksy on tarkoitettu kaikkien Ilmasotakoulun Lentokerhon jäsenten yhteiseen käyttöön.
  2. Päätarkoitus on tarjota tilapäiset majoitustilat lentoleirien ajaksi. Säännöt eivät kiellä satunnaista oleskelua myös muina aikoina.
  3. Säännöt ja toimintatavat ovat kaikille yhteiset.
  4. Tilat ja irtaimisto ovat kerholaisten yhteisessä käytössä.
  5. Kerholaisen on aina sovitettava asumisensa muut mahdolliset jäsenet huomioon ottaen. Pysyvät huonevaraukset on kielletty.
  6. Milloinkaan ei saa syntyä tilannetta, jossa osa kerholaisista tuntee olonsa ei-tervetulleeksi.
  7. Kerhon jäsen saa kutsua paikalle ulkopuolisia, mutta tällaisissa tapauksissa (illanistujaiset tms.) on asiasta erikseen sovittava kerhon hallituksen kanssa. Ulkopuolisiksi ei lasketa perheenjäseniä (puoliso, lapset).
  8. Kerhon ulkopuolisilta vierailta peritään yöpymismaksu 10 €/vrk. Vieraiden isäntä on velvollinen ilmoittamaan ulkopuolisten vieraiden tiedot hallitukselle. Maksu ei koske kerhoon kuulumattomia perheenjäseniä.